Şifremi Unuttum ?  Üyelik !     Email :  Şifre :   
   Ana Sayfa  | Albüm Üyelik   |  Ziyaretçi Defteri Oku   Yaz   |  Hakkimizda   |  Künye   |  Açilis Sayfasi   |  Favorilere Ekle   |  18.09.2019 19:21:02
  Kategoriler
 Köyümüz
 Gündem
 İş Adamlarımız
 Bizden Yetişenler
 Altyapı bilgileri
 Yazarlarımız Hakkında
 Tarihi Yapılar
 Muhtarlık
 Ofspor
 Of Haberleri
 Of Hakkında
 Genel Haber

  Anket
> Sitemizin Yeni Hali Nasıl Olmuş ?
Çok Güzel [8]
Güzel [5]
Fena Değil [1]
Beğenmemiş [1]
Sonuçlar           

  Duyurular
www,sugeldi,com
Of Sugeldi Koyu (13.04.2012)


  Çesitli Konular

  En Çok Okunanlar

  Sayac
18.09.2019 Bugün Toplam
Tekil 1.002 4.118.627
Çoğul 1.002 4.118.641
G.Sayfa 1.011 4.306.085
IP No  :  35.171.146.16

 
   :::    Genel Haber
Yazilari Küçült Yazilari Büyült
26.3.2010

“2 MİLYON MÜSLÜMAN ÖLDÜRÜLDܔ

ABD eski Başkanı Reagan’ın danışmanı Fein: “Beyaz Saray araştırma yaptı, Ermenilerin 2 milyon Müslüman Osmanlı’yı katlettiği ortaya çıktı. Ermeniler, kendi arşivlerini açmıyor, çünkü bu gerçeğin ortaya çıkmasını istemiyor…” dedi.

ABD Başkanı Ronald Reagan’ın hukuk danışmanlığını yapan Bruce Fein, sözde Ermeni soykırımı iddialarını değerlendirdi. Ermenilerin bu iddialarının son derece asılsız olduğunu belirten Fein, Reagan’ın başkan olduğu 1981′de bu konunun Beyaz Saray tarafından araştırıldığını ve iddiaların asılsız olduğunun belgelendiğini söyledi. İşte sözde Ermeni soykırımı konusunda Fein’in açıklamaları:

“Osmanlı İmparatorluğu’nun azınlıklara karşı “müthiş” sayılabilecek bir özen gösterdiği gerçeğini unutmamak gerekir. Azınlıklar, kendi dini özgürlüklerini ve hayatlarını son derece rahat bir şekilde sürdürdü.

Ermeni terör çeteleri I. Dünya Savaşı sırasında Fransa ve Rusya ile birlikte Osmanlıları öldürdü. Bu rakamın 2 milyon civarında olduğu bir gerçek. Ermeni kayıplarının ise 500 bin civarında olduğu araştırmalarla kanıtlandı. Burada asıl önemli konu, Ermenilerin ihanetidir. Osmanlı da kendisini savundu. Özellikle ABD’de yaşayan Ermeniler, soykırım yalanı ile büyük getirim sağlıyor. ABD yönetimi de büyük paralar döndüğü için Ermenileri karşısına almak istemiyor. Ermeniler ısrarla kendi arşivlerini açmıyor. Çünkü yıllardır soykırım yalanı ile dönen getirimi kaybetmek istemiyorlar. Arşivler açıldığı anda gerçek ortaya çıkacak.” 

26 Şubat 1992 Dağlık Karabağ soykırımı unutuldu mu?
 

Dağlık Karabağ Azerbaycan sınırları içindeki bir Türk yurdudur. Tarihte hiçbir zaman Ermeni yurdu olmamıştır. Tarih boyunca her zaman olduğu gibi başkalarının hazırladığı zeminde Ermenilerce ele geçirilmek istenen bir bölgedir. Önce Temmuz 1990’da Sovyet lideri Gorbaçov silahlı gurupların kurulmasını önleyen bir yasa çıkartmış, Azerbaycan Türklerinin av silahları dahil bütün silahlarına el konulmuştu. Fakat bu yasa Ermenilere uygulanmamıştı. Eylül aylarından itibaren Türk köylerine Ermeni saldırıları başlamış, Türkler de köylerini boşaltarak Azerbaycan’ın doğu bölgelerine çekilmeye başlamışlardı. Baskılar sonucu ilk olarak 186.000 Türk Ermenistan içlerinden ayrılmıştı. Sınıra en yakın bölge 10.000 nüfuslu Hocalı kasabası idi. Baskınlar devam ederken, 26 Şubat 1992 gecesi yapılan top ve roket saldırılarıyla Hocalı ve çevresi kan gölüne dönmüş; o gece 106 kadın, 63 çocuk ve 70 yaşlı erkeğin başları kesilmiş, toplam 664 kişi öldürülmüştü. Çocuk, kadın ve yaşlı ayırımı bile yapılmayan bu katliamda birkaç gün içinde öldürülenlerin sayısı 1.300’e ulaşmıştı. Binlerce yaralı… Yakılan, yıkılan evler…

Tam 1.200.000 Azerbaycan Türk’ü sürgün edilmiş, halen Azerbaycan’ın doğu bölgelerinde çadırlarda yurtlarına dönmek için bekliyorlar. Sekiz tane Azerbaycan şehri boşaltılmış, Karabağ’da hemen hiç Türk kalmamış, Azerbaycan yönetimi yalnız bırakılmış, Ankara yönetimi Ermenilerin gözüne girmeye çalışmakla meşgul, taviz üzerine taviz veriyor, 1992’yi unutmuş, 1915 için Ermenilerden özür dilemenin yollarını arıyor!

Hocalı katliamına şahit olan ve daha sonra Beyrut’a yerleşen Ermeni gazeteci Daud Kheyriyan’ın anlattıkları (Fort he sake of cross-Haçın hatırı için adlı kitabı, sayfa: 62):

“…Gaflan denen ve ölülerin yakılmasıyla görevli Ermeni grup, Hocalı’nın 1 kilometre batısında bir yere 2 Mart günü 100 Azeri ölüsünü getirip yığdı. Son kamyonda 10 yaşında bir kız çocuğu gördüm. Başından ve elinden yaralıydı. Yüzü morarmıştı. Soğuğa, açlığa ve yaralarına rağmen hâlâ yaşıyordu. Çok az nefes alabiliyordu. Gözlerini ölüm korkusu sarmıştı. O sırada Tigranyan isimli bir asker onu tuttuğu gibi öteki cesetlerin üstüne fırlattı. Sonra bütün cesetleri yaktılar. Bana sanki yanmakta olan bedenler arasından bir çığlık işittim gibi geldi. Yapabileceğim bir şey yoktu. Ben Şuşa’ya döndüm. Onlar Haç’ın hatırı için savaşa devam ettiler…”

BBC-1 Morning News’in haberi ise; 3 Mart 1992’de saat 07.37 yayınında durumu şöyle yansıtıyordu: “…Canlı yayın muhabirimiz 100’den fazla Azeri erkek, kadın ve bebek dahil olmak üzere çocuk cesetleri gördüğünü ve bunların başlarına yakın mesafeden ateş edilerek öldürüldüğünü rapor ediyor…”

Bu katliamlar size Doğu Anadolu’da 1915’lerde yaşananları hatırlatıyor sanırım. Bu soykırım bütün dünyanın gözleri önünde oluyordu ama Ermenilere müdahale eden kimse yoktu. Türkiye’de sivil toplum kınama mitingleri yapıyordu, fakat sözde insan hakları savunucularından ses çıkmıyordu. Hrant Dink öldürülünce (Kınıyoruz) Ermeni olduklarını hatırlayanlar ise bu insanlık dışı soykırımı hiç duymamışlardı bile! Hele, 1915 için günümüzde Ermenilerden özür dilemeye kalkışan haysiyet özürlüler inlerinden kıpırdamamışlardı bile.

Bugün dahi bu yakın tarihe ait bir haber duyamazsınız. Çünkü, bu soykırım Türklere yapıldı. Dolayısıyla zararı yoktur, yapılabilir!

Ve bu soykırım halen devam ediyor, daha geçen Perşembe günü bölgede 4 Türk öldürüldü, duyan yok!

Merak ediyoruz… Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisindeki Milletvekillerimiz Hocalı’da Ermenilerin yaptığı bu soykırımın kınanmasını ne zaman isteyecekler?

Ondan önce TBMM Hocalı’daki soykırımı ne zaman tanıyacak?

Araştırma Haber:Halil BAYRAM 


Bu Haberi Yazdır     |   Okunma : 11487   |   Tavsiye Et   |   Habere Yorum Ekle   |   Kaynak : Araştırma Haber:Halil BAYRAM   |  

::: Kategorideki Diğer Haberler
-  “2 MİLYON MÜSLÜMAN ÖLDÜRÜLDܔ  (11487)
-  Rize'yi karıştıran bina  (9575)
-  Bakırcı, Üstgeçidini Böyle Savundu  (6747)
-  HOLLANDA’DA POLİS OLAN VE KAZA KURŞUNU İLE VEFAT EDEN PİRAĞA KORUYUCU TOPRAĞA VERİLDİ.  (6348)
-  DUR BAKALUM UŞAĞUM!  (6182)
-  Silahını Temizlerken Vurulan Polis Toprağa Verildi  (5759)
-  Mustafa Sakoğlu'nu kaybettik  (5549)
-  Polis Memuru Pirağa Koruyucu Kaza Sonucu Hayatını Kaybetti  (5387)
-  Enkaza ulaşıldı, kurtulan yok  (5281)
-  Eşinizle Kavga Etmek İyi Olabilir  (5255)
-  Roze'de Likarbaya Belediye Desteği  (5056)
-  Peygamber Sevgisi Adlı Konferans  (4884)
-  Hollanda'da Görev Yapan Akyazılı Polis Hayatını Kaybetti  (4789)
-  Kemal Kemaloğlu Vefaatetti  (4579)
-  İşte helikopter enkazının bulunduğu bölge  (4244)
-  Hollanda da Kocatepe takımının maçında ortalık karıştı  (4152)
-  İNSANLIKTAN YOKSUN CANİLER  (4093)
-  Gazze nin cennet çocukları  (3979)
-  Uzungöllüler duvara karşı  (3941)
-  THY uçağı düştü  (3710)

::: Bu Haber İçin Yapılmış Olan Yorumlar

Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış !

    Yazar Login

 
 

 

  Yusuf Kazdal
  3854  Gün önce kaybolmus ve
  Kendisinden bir daha haber alinamamistir